Informacje o serwisie PilkaBarcelona.pl

Serwis PilkaBarcelona.pl powstał w celu zapewnienia kibicom z Polski dostępu do biletów na mecze piłkarskie w Barcelonie i informacji o klubach. Dzięki nam kupisz wejściówki na spotkania w prosty, przemyślany i bezpieczny sposób.

Informacje o klubie FC Barcelona

Klub FC Barcelona został założony w 1899 roku przez legendę futbolu, Joana Gampera. Każdego roku klub FC Barcelona składa mu hołd, organizując turniej piłkarski jego imienia, będący jednocześnie prologiem do rozpoczynającego się sezonu La Liga. Bilety na to wydarzenie można oczywiście zarezerwować w naszym serwisie. Stadion klubu FC Barcelona to słynny Camp Nou, zbudowany w 1957 roku. Poprzedni obiekt był zbyt mały, aby pomieścić coraz większą liczbę kibiców. W pewnym momencie stadion mógł pomieścić ponad 100 000 widzów, ale przepisy FIFA ograniczyły tę liczbę do „zaledwie” 96 000. W ciągu wielu lat klub FC Barcelona zdobył wiele trofeów, w tym 2-krotnie puchar Ligi Mistrzów, 19-krotnie mistrzostwo Hiszpanii oraz co najmniej 24-krotnie puchar Hiszpanii. Legendarna drużyna woli przegrać mecz, niż zaprezentować nudny, pozbawiony polotu futbol. Z tego właśnie powodu w FC Barcelonie grało i nadal gra wielu najlepszych na świecie piłkarzy. Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że jeśli ktoś miałby zobaczyć tylko jeden mecz w swoim życiu, powinien być to mecz na stadionie Camp Nou. Kibicowanie drużynie FC Barcelona na stadionie Camp Nou to po prostu niezapomniane przeżycie!

Informacje o klubie RCD Espanyol

Wiele osób uważa RCD Espanyol za „mały” klub z Barcelony. To prawda - RCD Espanyol nie jest tak popularny jak FC Barcelona. Jednak kibicowanie temu zespołowi to również doskonała rozrywka, także z powodu wysokiego poziomu gry. RCD Espanyol został założony w 1900 roku przez Angela Rodrigueza. Klub zdobył 4 tytuły i dwukrotnie występował w finale Pucharu UEFA. Ostatni raz miało to miejsce w 2007 roku. W 2009 roku klub RCD Espanyol przeniósł się ze starego stadionu (Stadionu Olimpijskiego) na nowy obiekt o nazwie Cornellá.

Informacje o serwisie PilkaBarcelona.pl

 

22 397 91 68 22 397 91 68 e-mail e-mail
Koszyk